Přejít k hlavnímu obsahu

Gel lak

Zajímá vás

Druhy gel laků

Rozdělují se podle využití na domácí a profesionální. Gel lak aplikovaný profesionálně v salónu má větší výdrž a odolnost. Oproti tomu domácí sady na gel lak jsou spíše k příležitostnému nošení, vydrží mnohem kratší dobu a jejich odolnost je malá.

Obecně

Co je Gel lak?

V současné době jedna z nejoblíbenějších metod na zpevnění přírodních nehtů. Gelový lak se lehce namodeluje a následně zapeče v UV/LED lampě. Nehty mohou být upravené tak, aby působily přirozeným dojmem, nebo se mohou nazdobit dle přání klientky (tzv. nail art). Ve zdobení se fantazii meze nekladou. Nanášení gel laku má několik fází: Jako první se nanáší podkladová vrstva, následují dvě vrstvy barvy, poté případně nail art, a jako poslední se nanáší tzv. top coat - vrchní vrstva. Nehty potažené gel lakem se cca každé 4 týdny doplňují.

Co je důležité

Hloubková manikúra před gel lakem

Než se začne se samotnou modelací nebo lakováním gel lakem je potřeba nehet upravit tak, aby na něj materiál dobře přilnul a držel. Manikúra je tedy velmi důležitou součástí jakékoliv nehtové modeláže.

Zdobení

Trendy ve zdobení gel laku

Zdobení (nail art) je odrazem stylu klientky. Výsledná práce je závislá na zručnosti a profesionalitě manikérky. V této době je možné nehtům dát skoro jakýkoliv tvar a vzhled. Zde je ukázka mého zdobení podle aktuálních trendů.

Poslední fáze gel laku

Top coat - vrchní vrstva

Top coat je finální vrstva gel lakové metody. Ovlivňuje výdrž celé modeláže a má velký vliv na celkový vzhled nehtů. Pojďme si jich pár představit.

Proč ke mně

Yayu Lopatio

Jmenuji se Yayu Lopatio a profesionálně se věnuji nehtové modeláži. Nejvíce gel laku. Na této práci mě nejvíce baví variabilita tvůrčích možností. Největší radost mám, pokud je s mou prací spokojená klientka i já sama. Vždy se snažím o takovou kvalitu, která patří mezi ty nejlepší na trhu, a proto se stále zlepšuji a školím v nových technikách nejen gel laku, ale i dalších způsobech nehtové modeláže.